Конте задоволен од почетокот на сезоната на Интер во италијанскиот шампионат


Тренерот на Интер Антонио Конте ја коментираше победата над Милан (2:0) во натпреварот од 4. коло на италијанскиот шампионат. Тешко е да се предвиди победникот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Интер стигна до шестата победа во шестиот меч сезонава во Серија А, откако победи со 3:1 на гостувањето кај Сампдорија. Со овој триумф, Нераѕурите продолжуваат ...
| | веќе видена | слични

Интер за прв пат по сезоната 1966/67 има шест победи во низа на стартот откако вечерва со 1-3 славеше кај Сампдорија, Алексис Санчез постигна деби гол па ...
| | веќе видена | слични

Интер славеше со 1-3 на гостувањето кај Сампдорија, Алексис Санчез беше во центарот на вниманието откако постигна два(еден) гола па доби црвен картон за глума. ...
| | веќе видена | слични

Составот на Интер продолжи да реди победи во италијанската Серија А со што на најдобар можен начин го најави дербито со Јувентус кое на 6 октомври се игра на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конечната одлука на ЕУ би требало да се знае утре попладне, но и во случај на негативна одлука, шефот на државата смета дека евроитеграцијата останува ...
сите 246 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 325 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Во селото Визбегово, скопско, вчера Б.Р.(63) од Скопје, управувајќи мопед „џонвеј“, со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот.Во незгодата со тешки ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конте задоволен од почетокот на сезоната на Интер во италијанскиот шампионат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: