Code@FEIT ги повикува сите кои сакаат да се запознаат со програмирање


Најдобриот приватен универзитет во земјава, Меѓународниот Балкански Универзитет, ги отвори вратите за идните студенти за учебната 2019-2020 година. Досега на ...
| | веќе видена | слични

Следниот месец, на 24 октомври, за првпат Good Game натпреварувањето ќе се одржи и во Македонија. Домаќин на настанот е Скопје , а локацијата од која ќе се ...
| | веќе видена | слични
19 копии
2 копии

Останато

Европскиот парламент утре ќе гласа за Резолуција за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. Oва е документ со девет точки во кои се ...
сите 494 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 240 | | | веќе видена

Заев: Ако се сретнам со Макрон ќе му ги изнесам аргументите зошто треба да добиеме датум Прашан дали верува дека ке успее да се сретне со Макрон наскоро ...
сите 222 | | | веќе видена

По вчерашната ратификација на членството на Македонија во НАТО, од страна на Соединетите Американски Држави, денес одлуката ја поздрави министерката за одбрана ...
сите 158 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 341 | | | веќе видена

На Франција треба да ѝ се каже „мерси“ за една работа - отрезнувањето на двата политички блока. Колумна на Петар Арсовски. Се чини дека исходот од самитот на ...
сите 269 | | | веќе видена

Ние, Македонците, не сме поинакви од другите. Ако нацијата е имагинарна заедница, имагинарноста не важи само за нас, ами за сите нации. Ако тие настанале во 19 ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Code@FEIT ги повикува сите кои сакаат да се запознаат со програмирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: