Силен тајфун се движи кон североисточна Јапонија


2 копии
3 копии

Во Чешка ноќеска и утринава дува силен ветар, кој на некои места достигнува брзина од 110 километри на час. Ветрот доаѓа од Данска преку Балтикот. Ветровитото ...
| | веќе видена | слични

Британската агенцијаз а заштита на средината објави 35 предупредувања за уште дождови , а Британците се предупредуваат да бидат внимателни , засшто невремето ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Најмалку 26 лица се повредени во тајфун којшто ги погоди јужните делови на Јужна Кореја, соопштија официјални лиц. Над 27 илјади домаќинства останаа без ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јапонските авиокомпании биле принудени да откажат 412 летови поради тајфунот Тапа кој се приближува кој југозападниот остров Кјушѕ, а најмалку 5.000 станбени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во последните 24 часа беа направени 1630 тестирања, а регистрирани 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети. Полицијата ...
сите 459 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски во моментов е легален, но повеќе не е ЛЕГИТИМЕН претседател на ВМРО. Имам впечаток дека се наоѓаме во една Дејвид Линчовска Кружница на ...
сите 137 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 367 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 161 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силен тајфун се движи кон североисточна Јапонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: