Барселона го допира дното – негативен рекорд што ги заплашува навивачите


Барселона синоќа загуби со 2-0 од Гранада, со статистиката која покажува дека ова е најлошиот старт за Каталонците во последните 25 години. Шпанските шампиони ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во четвртото гостување сезонава, Барселона стигна до првата победа. На теренот на Хетафе, каталонскиот гигант победи со 2:0. Актуелниот првак на Шпанија даде ...
| | веќе видена | слични

Марк Андре Тер Штеген ја спаси Барселона од почетна негатива на гостувањето кај Хетафе со одлична интервенција, а потоа направи нешто уште поимпозантно, ...
| | веќе видена | слични

Тер Штеген не само што одлично го чуваше голот на Барселона против Хетафе, Германецот забележа и маестрална асистенција и даде голем придонес за победата од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европското меѓународно движење целосно го поддржува процесот на проширување на Европската Унија. Со нивните ставови се согласува и Европското движење на ...
сите 1032 | | | веќе видена

„Мислам дека се исплаќа на Северна Македонија и на Албанија да им се даде европска перспектива“, порача германската канцеларка Ангела Меркел пред почетокот на ...
сите 231 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 333 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барселона го допира дното – негативен рекорд што ги заплашува навивачите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: