Денеска сончево време, од понеделник дожд

20 копии
2 копии

Денеска времето во земјава ќе биде сончево и релативно топло, со слаб до умерен ветер, претежно со западен правец. Утринската температура ќе се движи од 7 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Невообичаена е појавата зимата толку рано да пристигне во северните и во североисточните предели од Европа и веќе истата донесе интензивни снежни врнежи. Снег ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен јужен ветер. Утринските температури ќе се движат од пет до 13 Целзиусови степени, додека дневните од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конечната одлука на ЕУ би требало да се знае утре попладне, но и во случај на негативна одлука, шефот на државата смета дека евроитеграцијата останува ...
сите 233 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 325 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Во селото Визбегово, скопско, вчера Б.Р.(63) од Скопје, управувајќи мопед „џонвеј“, со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот.Во незгодата со тешки ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска сончево време, од понеделник дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: