Дали долгите врски се „убијци“ на страста, либидото и оргазмот?

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу фактори влијаат на тоа каков љубовник е мажот и дали интимниот однос ќе биде добар или лош. Според студијата која ја објавил порталот „Socioaffective ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Постојат некои работи кои можат и тоа како да го одбијат вашиот партнер, кога станува збор за сексот. Еден сајт на кои се собираат луѓе кои се во потрага по ...
| | веќе видена | слични

Повеќето од нас се прашале во некој период од врската: Колку често треба да имаме секс? Што ако имаме помалку секс од нашите пријатели? Дали нашата врска е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката…Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
| | веќе видена | слични

 Познатиот психотерапевт Михаил Литвак ја открива тајната каде треба да барате маж, зошто не смеете да му се потчините и зошто е опасен мажот кој тврди дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По негативниот исход од состанокот на Европскиот совет во Брисел, политичките лидери во државава се согласија дека нема друга алтернатива освен ...
сите 740 | | | веќе видена

Сумирајќи ги резултатите од минатонеделните состаноци на ЕУ во Брисел, Могерини на својот блог во текстот насловен „Две одлуки, една грешка", истакнува дека ...
сите 682 | | | веќе видена

Владејачката германска коалиција ЦДУ/ЦСУ смета дека патот на ЕУ останува отворен за Северна Македонија и Албанија, и покрај негативен исход од минатонеделниот ...
сите 507 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали долгите врски се „убијци“ на страста, либидото и оргазмот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: