Заврши 40. издание на фестивалот „Браќа Манаки“ - „Златна камера 300“ за француската кинематограферка Хелен Лувар


3 копии

Осум дена, пет локации, 128 филмски наслови создавани низ целава планета од филмски уметници од над 50 земји во светот, подредени во 14 фестивалски програми. ...
| | веќе видена | слични

„Една фотографија за мене и за историјата“ – е мотото на Милтон Манаки, коe со неговиот брат Јанаки ќе ги води низ долгогодишната работа како првите филмски ...
| | веќе видена | слични

Вечерва, на затворањето на 40. јубилејно издание на ИФФК „Браќа Манаки“ на лауреатот на Златна камера 300 за животно дело, кинематограферот Јоргос Арванитис ...
| | веќе видена | слични

Со доделувањето на Златната камера 300 за животно дело на грчко-францускиот кинематографер, Јоргос Арванитис, синоќа во Битола заврши јубилејното 40-то издание ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 436 | | | веќе видена

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата ...
сите 399 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ во заминување, Федерика Могерини, оцени дека одложувањето на одлуката на Европскиот совет за отворање ...
сите 612 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Евакуацијата е дел од спогодбата со Турција постигната со посредство на Соединетите држави. Според овој договор, турските сили воведоа петдневно примирје на ...
сите 494 | | | веќе видена

Никогаш да не се повтори ваква криминална и антимакедонска власт. Никогаш да не се повтори ваков грабеж и распродажба на националните интереси. Никогаш да не ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши 40. издание на фестивалот „Браќа Манаки“ - „Златна камера 300“ за француската кинематограферка Хелен Лувар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: