Градежна експанзија има само во Аеродром- од 600 нови станови дури 500 се во овој дел на Скопје

Градежбна експанзија во скопски Аеродорм. Според Државната статистика, во јули била предвидена изгрдба на 600 стана во цел скопски регион, од ова близу 500 се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Градот Берлин купи повеќе од 6.000 станови што некогаш му припаѓале на градот од компанија за недвижнини со цел да го намали притисокот врз берлинскиот пазар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Премиерот смета дека, како што ги нарече, постигнувањата на неговата влада во изминатите две години се доволен аргумент за пред граѓаните да бара нов мандат ...
сите 789 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров се уште се нема појавено во јавноста откако Македонија не доби датум за преговори со Европската Унија. Димитров ...
сите 349 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 292 | | | веќе видена

Во емисијата 360 на телевизија Алсат, пред очите на целата јавност Зоран Заев го обвини францускиот претседател Емануел Макрон дека лаже, истакнувајќи дека ...
сите 271 | | | веќе видена

Договорот со Грција не го реши нашиот проблем со интеграциите и тоа е најголемиот проблем што ваквите договори не ги решија нашите проблеми, изјави ...
сите 288 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин и турскиот Реџеп Таип Ердоган постигнаа договор денеска за поделба на контролата над североисточна Сирија, со кој се бара ...
сите 642 | | | веќе видена

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот.Сепак, дали знаел за ...
сите 192 | | | веќе видена

Британските законодавци го одобрија предлог-законот на премиерот Борис Џонсон за Брегзит, но одбија да биде усвоен во рок од три дена во Долниот дом на ...
сите 435 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градежна експанзија има само во Аеродром- од 600 нови станови дури 500 се во овој дел на Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: