Успесите во Литванија ни носат суперкошаркарска иднина

Одамна не сме виделе толку горди македонски лица, одамна не сме виделе толку весели и насмеани луѓе кои деновиве зборуваат и живеат само за кошарката. Да им ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Црвената фурија“ сепак беше пресилна за „македонските лавови“, кои и во полуфиналето на ЕП изгинаа на паркетот, но тоа беше доволно само за пораз со 80-92 ...
| | веќе видена | слични

Одиме на бронза Специјално од Каунас, Орце Костов Македонија беше немоќна да изведе уште една сензација на Европското првенство во Литванија и беше запрена од ...
| | веќе видена | слични

Анализа Радмила Шекеринска Ништо не успева како успех. Колку пати сте ја чуле оваа реченица? Неброено многу. Колку пати сте се увериле во нејзината вредност? ...
| | веќе видена | слични

СМЕНИ ГО КАНАЛОТ Одамна не гледам кошарка на телевизија. Всушност, одамна ги прескокнувам спортските ТВ-канали, иако своевремено одработував солидна спортска ...
| | веќе видена | слични

Од нашиот известувач КАУНАС - Хуан Карлос Наваро го уништи сонот на Македонија за прво финале на европските кошаркарски првенства откако со своите 35 коша го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цената на електричната енергија не се формира пред или постизборно, тоа е лага на ВМРО-ДПМНЕ, цената на електричната енергија, според услови и критериуми, ја ...
сите 333 | | | веќе видена

Во Македонија позитивно на коронавирусот е дете од една година кое одело во градинка. 15-месечното дете престојувало во градинка само еден час на 9 септември. ...
сите 217 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 299 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв, е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби ...
сите 131 | | | веќе видена

Побезбедно и подобро е учебната година да ја започнеме со физичко присуство до трето одделение, а останатите со онлајн настава. Сметаме дека овој модел е ...
сите 197 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успесите во Литванија ни носат суперкошаркарска иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: