Данска првпат ќе има премиерка

ПО ПОБЕДАТА НА ЛЕВИЦАТА НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ Социјалдемократката Хеле Торнинг-Шмит ќе стане првата жена на челото на данската влада откако левичарскиот ...
| | веќе видена | слични

КОПЕНХАГЕН – Данската централна левица победи на општите избори во земјата, ставајќи крај на речиси еднодецениското опозициско дејствување. По пребројување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 360 | | | веќе видена

Вчера беа регистрирани високи 862 нови случаи на позитивни пациенти од коронавирусот во Македонија и 14 лица кои го загубија животот. Вкупната бројка на ...
сите 1034 | | | веќе видена

Бројот на позитивните на корона вирусот два дена по ред е над 800, но тоа што посебно ги загрижува матичните лекари е дека имаат многу повеќе пациенти кои ...
сите 351 | | | веќе видена

Велешкото јавно обвинителство ќе го истражува случајот со полицаецот од СВР Велес, кој го прекршил решението за изолација и со позитивен тест на коронавирус ...
сите 141 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 199 | | | веќе видена

Поради зголемениот број на заразени со Ковид-19 во земјава, од ВМРО-ДПМНЕ соопштија дека одлучиле денешниот протест да го спроведат со намален број на ...
сите 176 | | | веќе видена

Доктор Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести вели дека нема да дозволи никој да ја оцрнува Комиисјата за заразни болести и нејзините членови и дека ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данска првпат ќе има премиерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: