СДСМ: Растат платите во С. Македонија со нејзиното приближување кон НАТО и ЕУ


Приближувањето на С. Македонија кон членство во НАТО и интеграцијата во ЕУ, придонесува за одржување на позитивен тренд на раст на платите, се истакнува во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

А ние ќе скенираме фискални, пишува иронично професорот Апасиев кој преку инфографика на која е прикажан профитот на една од фирмите на вицепремиерот Анѓушев ...
| | веќе видена | слични

Овие луѓе немаат никаков морален интегритет да зборуваат за концепт за повисоки плати! Додека фирмите на премиерот Зеав, Вицепремиерот Анѓушев и новата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
5 копии

Успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ даваат реални резултати. Просечната месечна исплатена нето-плата во јули 2019 година, изнесува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена

Овие денови, следниве хороскопски знаци ги очекува потежок период. Но, и тоа не е крај на светот. Понекогаш треба да забавите и да се подготвите за патувањето ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Растат платите во С. Македонија со нејзиното приближување кон НАТО и ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: