Не сме подготвени некој да не лаже 24/7


6 копии

Ване Петридов (45) од Неготино мора секој ден на раце да го носи својот 15-годишниот син Василие до вториот кат на зградата за да стигне до физиотерапевтот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гастарбајтерите лесно се навикнуваат на предностите на Запад, подобар стандард и сигурен живот. Но, кога доаѓаат на одмор во Србија, задолжително ја користат ...
| | веќе видена | слични

-Зошто зградата нема лифт?, е честото прашање на Василие, кое му го поставува на неговиот татко Ване, кога го гледа како се мачи по скалите со него. -Оти ...
| | веќе видена | слични

По професија е шминкер, матичен театар му е Театарот за деца и младинци. Но, изненадувачки реално изледа она што ќе го погледнете како филмска шминка, а негово ...
| | веќе видена | слични

Најпознатиот американски шпион Едвард Сноуден во моментов се крие во Москва. Тој побегна од САД, а последните неколку дена, по подолг период, тој даде неколку ...
| | веќе видена | слични

Валентина Петерсен е скопјанка, и тоа, од центарот на градот. Две години учела во „Никола Карев“, а последните две во „Јосип Броз Тито“. Завршила социологија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 552 | | | веќе видена

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата ...
сите 451 | | | веќе видена

Франција и некои други земји проширувањето на Европската унија го гледаат како товар, а не како приоритет, вели пратеникот Антонијо Милошоски за Франкфуртер ...
сите 411 | | | веќе видена

Владејачката германска коалиција ЦДУ/ЦСУ смета дека патот на ЕУ останува отворен за Северна Македонија и Албанија, и покрај негативен исход од минатонеделниот ...
сите 597 | | | веќе видена

По завршувањето на лидерската средба во Вила Водно, вчера претседателот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во емисијата Клик плус на ТВ 21 каде изрази незадоволство ...
сите 184 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Евакуацијата е дел од спогодбата со Турција постигната со посредство на Соединетите држави. Според овој договор, турските сили воведоа петдневно примирје на ...
сите 497 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не сме подготвени некој да не лаже 24/7

Од:
До кого (е-маил):
Порака: