Популарни митови за земјите, во кои сите залудно веруваат, а локалците ги нервираат

 Сите Швеѓани се восхитуваат на ABBA, Германците никогаш не доцнат, а во Куба се возат само ретро автомобили – верувате ли и вие во овие стереотипи за ...
| | веќе видена | слични

 Некои држави, како Египет, забрануваат да изнесувате школки и камчиња кога ги напуштате. Овие и сличните правила постојат со цел да се заштитат туристичките ...
| | веќе видена | слични

 Можеби богатите луѓе можат да дозволат да си купат што и да посакаат, но повеќето од нив добро размислуваат пред да дадат пари за нешто. Тие речиси никогаш ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со оглед на важноста и огромниот (оправдан) интерес за датумот за отпочнување на преговорите со ЕУ и отворањето на нова „пандорина кутија“ за која пишував ...
сите 1121 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 333 | | | веќе видена

Оставка е потребна од целата влада, не само од поединци од третиот ешалон на власта. Заменик министерот за здравство само го следи примерот на неговиот шеф ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Популарни митови за земјите, во кои сите залудно веруваат, а локалците ги нервираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: