Спорот со шпанската „Рубау“ ќе се решава на арбитража во Загреб


На арбитража во Загреб ќе се рашава спорот меѓу ЈПДП и шпанската компанија „Рубау конструксионес“, каде постои ризик Македонија да плати оштета од 10 милиони ...
| | веќе видена | слични

Инвеститорите си бегаат од Република Македонија, а пример за тоа е изведувачот од шпанската компанија „Рубау“, обвинија денеска од ВМРО-ДПМНЕ. Тие се спакуваа, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарски не одговори кој ќе ја сноси одговорноста ако шпанската компанија „Рубау конструксионес“ - која го раскина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со 13,7 милиони евра, ќе се модернизираат посотојните патарини и ќе се изградат три нови, воведувајќи електронска наплата со картички и токени. Со проект от се ...
| | веќе видена | слични

Електронски ќе се плаќа патарина и на Коридорот 8. Сите наплатни рампи од Миладиновци до Гостивар ќе бидат модернизирани, а ќе се градат уште три нови. Два ...
| | веќе видена | слични

За десетина дена ќе се распише тендер за реконструкција на делницата Фариш-Дреново. Директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран Китанов денеска ...
| | веќе видена | слични

Останато

По негативниот исход од состанокот на Европскиот совет во Брисел, политичките лидери во државава се согласија дека нема друга алтернатива освен ...
сите 797 | | | веќе видена

Сумирајќи ги резултатите од минатонеделните состаноци на ЕУ во Брисел, Могерини на својот блог во текстот насловен „Две одлуки, една грешка", истакнува дека ...
сите 665 | | | веќе видена

Франкфуртер Алгемајне Цајтунг 21.10.2019, Михаел Мартенс, Прашање : како поранешен министер за надворешни работи, минатата година бевте еден од предводниците ...
сите 437 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 580 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорот со шпанската „Рубау“ ќе се решава на арбитража во Загреб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: