Бил Гејтс годинава заработил 16 милијарди долари

Бил Гејтс рекол дека се повлекол од Мајкрософт скоро деценија порано од што имал намера, а сега објаснил како. Со години Бил Гејтс не можел да замисли да ...
| | веќе видена | слични

Во мај годинава милијардерот Роберт Смит најави дека ќе обезбеди грант за намирување на целиот студентски долг на цела генерација од колеџот „Морхаус“ во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Франција остана доследна на идеите на претседателот Емнауел Макрон за тоа дека ЕУ прво треба да се реформира, па да се проширува, а директните последици од тоа ...
сите 640 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 468 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бил Гејтс годинава заработил 16 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: