Бил Гејтс годинава заработил 16 милијарди долари

Бил Гејтс рекол дека се повлекол од Мајкрософт скоро деценија порано од што имал намера, а сега објаснил како. Со години Бил Гејтс не можел да замисли да ...
| | веќе видена | слични

Во мај годинава милијардерот Роберт Смит најави дека ќе обезбеди грант за намирување на целиот студентски долг на цела генерација од колеџот „Морхаус“ во ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денес организира протести во 15 градови ширум Македонија. Пораката која граѓаните ја испраќаат од овие протести гласи: „Оставка на Заев, слобода на ...
сите 260 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 367 | | | веќе видена

Андреј Врабчев од бугарската Фондацијата „Татковина“ вели дека сите точки од Договорот за добрососедство со Северна Македонија станаа жртва на историскиот спор ...
сите 416 | | | веќе видена

Директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, д-р Милена Стефановиќ и проф. д-р Дејан Докиќ, пулмолог алерголог во вчерашното гостување ...
сите 91 | | | веќе видена

Новата вакцина против коронавирусот на фармацевтскиот гигант Фајзер и германската компанија БионТех е одобрена за употреба во Велика Британија.Според ...
сите 288 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бил Гејтс годинава заработил 16 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: