Викенд хороскоп: Девицата ќе се дружи со семејството, Рибите амбициозни

Овен (21.03 – 20.04) Ќе добиете идеја во врска со некој приватен бизнис. Се обидувате да спроведете некоја своја замисла која долго ве опседнува. Многу сте ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Се што треба да примените е повеќе да и верувате на саканата личност. Слободните овој викенд ќе имаат мали шанси да го променат својот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Погледнете кои се тие мажи – има ли вистина? Јарец Мажите родени во овој знак се сметаат за фамилијарни луѓе. Тие се најголема поддршка во секое време и имаат ...
| | веќе видена | слични

Сите познаваме барем една личност која секогаш вешто избегнува да го плати кафето или вечерата бидејќи “заборавила” да го понесе паричникот или банкоматот ѝ ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ во заминување, Федерика Могерини, оцени дека одложувањето на одлуката на Европскиот совет за отворање ...
сите 938 | | | веќе видена

Франција и некои други земји проширувањето на Европската унија го гледаат како товар, а не како приоритет, вели пратеникот Антонијо Милошоски за Франкфуртер ...
сите 404 | | | веќе видена

Евакуацијата е дел од спогодбата со Турција постигната со посредство на Соединетите држави. Според овој договор, турските сили воведоа петдневно примирје на ...
сите 666 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Со викотници и удирање по маса Лидерот на ДУИ Али Ахмети изрази незадоволство и лутуна дека лидери и претставници на пет партии на Албанците седеле на ...
сите 149 | | | веќе видена

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викенд хороскоп: Девицата ќе се дружи со семејството, Рибите амбициозни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: