Уште една земја ја подигна заштитата на нафтените пристаништа

Саудиска Арабија објави дека наскоро ќе ги отвори границите за прв пат за странските туристи од 49 земји во рамките на новиот визен режим, соопштија официјални ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цените на нафтата на светските пазари пораснале минатата недела околу 6 отсто, што е последица на нападите со дронови на најголемото нафтено построение во ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 190 | | | веќе видена

По француското вето за почеток на преговорите со Северна Македонија и Албанија вчера во Луксембург на министерско ниво, очите на двете земји се сега вперени во ...
сите 160 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште една земја ја подигна заштитата на нафтените пристаништа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: