РАСТЕ ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА: Погледнете колку изнесува таа во јули!


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во јули 2019 година, во однос на јули 2018 ...
| | веќе видена | слични

Прво да се донесе законот за субвенционирање на придонесите и тој да биде во сила најмалку еден месец, да се види какви ќе бидат ефектите од него, па потоа да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

А ние ќе скенираме фискални, пишува иронично професорот Апасиев кој преку инфографика на која е прикажан профитот на една од фирмите на вицепремиерот Анѓушев ...
| | веќе видена | слични

Овие луѓе немаат никаков морален интегритет да зборуваат за концепт за повисоки плати! Додека фирмите на премиерот Зеав, Вицепремиерот Анѓушев и новата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
5 копии

Успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ даваат реални резултати. Просечната месечна исплатена нето-плата во јули 2019 година, изнесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 185 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Советникот на поренешниот министер за финансии Бранимир Јовановиќ на својот Фејсбук профил преку седум прашања упатени до Владата го прокоментира четвртиот ...
сите 296 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и Република Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов, денеска телефонски разговараа за повеќе области на соработка меѓу ...
сите 354 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАСТЕ ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА: Погледнете колку изнесува таа во јули!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: