На 24 септември во Музеј на современата уметност: Изложба „Егзил“ од Ранко Дакиќ

2 копии

Изложбата ќе презентира педесетина негови дела (цртежи, слики и скулптури) работени во последниве триесетина години односно по неговото напуштање на Македонија ...
| | веќе видена | слични

Пол Гyнон, млад француски уметник престојуваше во Скопје месец и половина градејќи го својот проект - изложба „... по која цена”, посветувајќи сe комплетно, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Традиционално, по тринаесетти пат, во петокот и саботата се одржа Меѓународната ликовна колонија, организирана од Детскиот ликовен центар, под покровителство ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 105 | | | веќе видена

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 388 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 131 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 148 | | | веќе видена

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција, за МИА потврди ...
сите 221 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 149 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 24 септември во Музеј на современата уметност: Изложба „Егзил“ од Ранко Дакиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: