Бил Гејтс од почетокот на годинава заработил 16 милијарди долари

3 копии

Во мај годинава милијардерот Роберт Смит најави дека ќе обезбеди грант за намирување на целиот студентски долг на цела генерација од колеџот „Морхаус“ во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бил Гејтс од почетокот на годинава заработил 16 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: