Со поддршка од Светска банка ќе се јакне одржливоста на јавните финансии и ќе се подобрува конкуретноста

Светска банка со заем од 125 милиони евра ќе и помогне на државава да ја зајакне одржливоста на јавните финансии и да ја подобри конкретноста на пазарот. ...
| | веќе видена | слични

Низ звуците на македонските евергрин песни од маестро Кире Костов, во изведба на Трио Џентламен и моќните вокали на младите звезди Антониа Гиговска, Мина ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Македонија, предводена од директорот Љупчо Јаневски на одбележување на Светскиот ден на туризмот престојува ...
| | веќе видена | слични

Оваа година, признанието за најдобар реализиран проект од областа на туризмот за 2019 година, кое традиционално се доделува од страна на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претставници на централни банки и регулаторни институции на националните финансиските системи од регионот денеска присуствуваат на петиот состанок на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
13 копии

Рамката за соработка со Светска банка 2019-2023 се одвива со одлична динамика, оцениле министерката за финансии Нина Ангеловска и извршниот директор на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Скопје, денес, гостуваат претставници на централни банки и на други регулаторни институции на националните финансиски системи од нашиот регион, како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приоритети од клучно значење за квалитетот на животот на граѓаните се традиционално во фокус на соработката на Република Северна Македонија со Светска Банка. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 185 | | | веќе видена

Голем интерес предизвика кај граѓаните проектот викенд без ДДВ за кој вчер апремиерот Зоран Заев рече дека ќе биде во текот на продолжениот викенд од 10 до 12 ...
сите 434 | | | веќе видена

Охрид, 28. септември 2020 (ИНПРЕС) – Само две основни училишта во Охрид добија целосна дозвола од Комисијата за заразни болести за организирање настава со ...
сите 252 | | | веќе видена

Нов случај на позитивно лице на Ковид 19 во градинка во Битола. Се работи за воспитувачка од градинката „Коца Василева“ која е дел од установата за детски ...
сите 187 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден. ...
сите 135 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со поддршка од Светска банка ќе се јакне одржливоста на јавните финансии и ќе се подобрува конкуретноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: