Акција пред зборови: како климатските активисти ја прават својата мини-револуција?

Климатологот од Калифорнија, Питер Калмус, не се качил во авион по ужасното патување во 2012 година, кога тврди дека се почуствувал многу лошо. Имал чувство ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии
2 копии

Останато

Вилма Рускоска, јавната обвинилетка за организиран криминал, во утринската програма на „Студио 10“ на 24 вести рече дека следува финансиско вештачење за ...
сите 111 | | | веќе видена

Крајно сомнителен е начинот на доделување на грантови во Националната агенција од страна на Лидија Димова. Повеќе од десет дена бараме објавување од страна на ...
сите 201 | | | веќе видена

Откако по барање на опозицијата. Собранието не расправаше за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, портпаролката на ...
сите 398 | | | веќе видена

Пред почетокот на расправата по точките од дневниот ред на Совет, опозициската ВМРО ДПМНЕ по втор пат со иницијативата, односно Одлука за измена на распоредот ...
сите 97 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

На денешната прес конференција, градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски ја пренесе информацијата од дваесет и шестата седница на Општинскиот штаб за ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акција пред зборови: како климатските активисти ја прават својата мини-револуција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: