Ќе се зголемува производството на струја од ветерниот парк во Богданци

Генералниот директор на АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), Васко Ковачевски, во Богданци порача дека тамошниот ветерен парк ќе се проширува со поголеми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски, и градоначалникот на општина Кичево, Фатмир Дехари, остварија работна средба во просториите на општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски и градоначалникот на Кичево, Фатмир Дехари вчера оствариле средба на која станало збор за меѓусебната ...
| | веќе видена | слични

,,Ветерниот парк Богданци ќе се проширува со поголеми и помоќни турбини, со што ќе го зголемиме нашето производство на електрична енергија од обновливи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со отворање на нова истрага за аферата Рекет се фрла сомнеж дека власта сака нешто да сокрие. Имено Русковска поднесе обвинение за Катица Јанева, Боки 13 и ...
сите 577 | | | веќе видена

Односите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и сестринските партии во ЕПП се исклучително добри, рече во интервју за „Сител“ Волкмар Клајн, пратеник во германскиот Бундестаг, ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се зголемува производството на струја од ветерниот парк во Богданци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: