Кубица го напушта Вилијамс на крајот на сезоната


Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел се обиде да го контролира бранот на ентузијазам кај приврзаниците на тимот по три последователни шампионски победи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер го коментираше подобрувањето на перформансите на тимот на Ферари по трите последователни победи на Италијанците. Пред овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски во моментов е легален, но повеќе не е ЛЕГИТИМЕН претседател на ВМРО. Имам впечаток дека се наоѓаме во една Дејвид Линчовска Кружница на ...
сите 137 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 369 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 159 | | | веќе видена

Пред два дена министерот за здравство Венко Филипче го најави новиот пакет мерки кој во наредните денови ќе и биде претставен на јавноста, а кој вклучува ...
сите 177 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кубица го напушта Вилијамс на крајот на сезоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: