Ќе се зголемува производството на струја од ветерниот парк во Богданци

2 копии

Генералниот директор на АД Електрани на Македонија (ЕСМ), Васко Ковачевски, во Богданци порача дека тамошниот ветерен парк ќе се проширува со поголеми и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски, и градоначалникот на општина Кичево, Фатмир Дехари, остварија работна средба во просториите на општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски и градоначалникот на Кичево, Фатмир Дехари вчера оствариле средба на која станало збор за меѓусебната ...
| | веќе видена | слични

,,Ветерниот парк Богданци ќе се проширува со поголеми и помоќни турбини, со што ќе го зголемиме нашето производство на електрична енергија од обновливи ...
| | веќе видена | слични

Директорот Ковачевски беше информиран од страна на стручниот тим кој е задолжен за ветерниот парк дека техничката состојба на ветерниците е одлична и дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Непосредно пред почетокот на Европскиот совет во Брисел, францускиот претседател Емануел Макрон при пристигнувањето во Советот им се обрати на новинарите и во ...
сите 807 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Агрон Буџаку во вечерашното гостување во 24 анализа со Душица Мрѓа истакна дека Европската Унија треба да ни даде повеќе сретства како компензација доколку не ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се зголемува производството на струја од ветерниот парк во Богданци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: