Кој е наследникот на омразениот Болтон? Како противници ги гледа Русија и Кина, непознато е дали ќе го советува Трамп да го нападне Иран


Сѐ се случуваше на како телевизиско шоу за избирање на таленти – американскиот претседател прво соопшти дека на ум има 15 потенцијални кандидати за наследник ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека човекот кој му помогнал на свиркачот, кој го обвини за злоупотреба на власт со цел политичка корист, личи на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Комитетот за разузнавање на Претставничкиот дом денеска го објави текстот на жалбата за дејствата за претседателот Доналд Трамп, подготвена од свиркач во ...
| | веќе видена | слични

Доналд Трамп ги користи своите надлежности за да ги натера странските држави да влијаат на изборите во САД во 2020-та година, се наведува во жалбата на ...
| | веќе видена | слични

Вршителот на должност директор на американската национална разузнавачка служба, Џозеф Магваер треба зад затворени врати да разговара со членовите на ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа се обидела да ги прикрие сите детали од телефонскиот разговор помеѓу Доналд Трамп и украинскиот претседател Володимир Зеленски, стои во жалбата што ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа го објави контоверзниот телефонски разговор помеѓу Трамп и Зеленски, кој ги поттикна демократите во Конгресот да покренат постапка за импичмнет ...
| | веќе видена | слични

Како што јави БиБиСи, повикувајќи се извештај на неименуван ,,свиркач” , транскриптот од разговорот не бил сочуван во компјутерскиот систем , кој се користел ...
| | веќе видена | слични

Комитетот за разузнавање на Претставничкиот дом на Конгресот објавил преработена верзија на жалбата на свиркачот за американскиот претседател Доналд Трамп, ...
| | веќе видена | слични

Против американскиот претседател Доналд Трамп е започнат процесот на отповикување (импичмент), а во случај тој да ја напушти претседателската функција – откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 159 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Ево Моралес, претседателот на Боливија кој деновиве поднесе оставка, вчера пристигна во Мексико каде што доби азил. На аеродромот беше пречекан на аеродромот ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој е наследникот на омразениот Болтон? Како противници ги гледа Русија и Кина, непознато е дали ќе го советува Трамп да го нападне Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: