Непотизам во СЈО?!


И по два дена откако ја поднесоа иницијативата – опозиционерите повторно бараат поддршка од колегите пратеници за формирањето на анкетна комисија, која според ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Со дозвола на Катица Јанева во СЈО со години се работело речиси без да се запазат безбедносните протоколи, тврдат за Канал 5 извори во институцијата. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oбвинителката Фатиме Фетаи е категорична дека „бомбите“ се автентични и било какви сведочења од тој аспект не можат да влијаат врз доказите и понатамошниот ...
| | веќе видена | слични

Според безбедносниот правилник на СЈО, секој обвинител или истражител, кој имал потреба да подигне одреден доказ, пишан или особено аудио доказ од т.н. бомба, ...
| | веќе видена | слични

Главниот осомничен во аферата „Рекет“ Бојан Јовановски, денес реши со молчење да го помине исказот во скопското обвинителство за организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични

За свадби и за операции, но и за итна набавка на тонер. Вака се трошеле парите од „колективниот фонд“ во СЈО, кој според процените на бројот на вработени и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева не се враќа во „Шутка“, туку останува на испитувања во приватната клиника „Жан Митрев“. Анализите покажале срцеви аномалии за кои се потребни ...
сите 464 | | | веќе видена

Сите оние курири кои што на кукавички начин доаѓаат да бараат милост за овие натрапници кои што ја заробија Струмица повеќе од деценија наназад, ја заробија и ...
сите 292 | | | веќе видена

На 10.10.2019 во 10 часот во Полициска станица Кичево било пријавено дека во средно училиште дошло до физичка пресметка помеѓу 17- годишник од с.Преглово и ...
сите 220 | | | веќе видена

Агентот на Елиф Елмас разговараше со медиумите од Италија по двата гола на „дијамантот“ против Словенија, вели дека главен адут на Македонецот е тоа што може ...
сите 338 | | | веќе видена

Вицепремиерот Кочо Анѓушев контра премиерот Зоран Заев околу зголемувањето на пензиите. За тие да се зголемат, вицепремиерот рече дека треба да порасне ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Непотизам во СЈО?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: