Слабата добивка на банките во еврозоната ги загрижува супервизорите

2 копии

Лошата добивка на банките во еврозоната ги загрижува супервизорите затоа што, заедно со намалените цени на акциите на пазарот, на заемодавателите може да им го ...
| | веќе видена | слични

По минатонеделните турбуленции на пазарот на пари, денеска Американските Федерални резерви (FED) инјектираа 105 милијарди долари во домашниот банкарски систем, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со отворање на нова истрага за аферата Рекет се фрла сомнеж дека власта сака нешто да сокрие. Имено Русковска поднесе обвинение за Катица Јанева, Боки 13 и ...
сите 577 | | | веќе видена

Односите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и сестринските партии во ЕПП се исклучително добри, рече во интервју за „Сител“ Волкмар Клајн, пратеник во германскиот Бундестаг, ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слабата добивка на банките во еврозоната ги загрижува супервизорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: