8 мигранти од Пакистaн пренесени во Транзитниот центар во Гевгелија

13 копии
11 копии
3 копии

Кумановската полиција затекнала двајца крадци во двор од куќа на улицата „Народна револуција“, соопшти денеска СВР Куманово. Полициските службеници, дваесет ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Четириесет и едногодишен маж од Тетово бил повикан во полицијата по пријава дека во училишен двор физички нападнал и повредил малолетничка која имала ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На 25.09.2019 во СВР Тетово, И.А.(42) од Тетово пријавил дека околу 13.00 часот во училишен двор во Тетово, М.С.(41) од Тетово физички ја нападнал и повредил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 450 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 282 | | | веќе видена

Есенскиот бран на Ковид -19 зема се поголем замав. Бројот на заболени расте, а државите воведуваат порестриктивни мерки во обид да го спречат ширењето на ...
сите 340 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

8 мигранти од Пакистaн пренесени во Транзитниот центар во Гевгелија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: