Германија ќе даде зелено светло за датум за преговори


8 копии

Актуелни и поранешни лидери на земјите од Западен Балкан едногласни дека Северна Македонија го заслужува почетокот на преговори со ЕУ и дека секоја друга ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Зоран Заев денеска на средба со генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш ја потврди силната заложба на Северна Македонија за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во придружба на министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со Генералниот секретар на Обединетите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако ЕУ не испорача датум, тогаш кредибилитетот на ЕУ и принципот на условеност ќе бидат ставени под знак прашалник, потенцираше денеска премиерот Зоран Заев во ...
| | веќе видена | слични

Германскиот Бундестаг ќе препорача безусловен старт на преговорите со Македонија на седницата закажана за вечерва. Ваков епилог се очекува откако владејчаките ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Балканот е составен дел на Европа и го менува имиџот на буре барут – во место каде што се генерираат политички кризи, изјави денеска премиерот Зоран Заев на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„На прашањето за иднината на Балканот, имам позитивен одговор: Балканот се движи во добра насока, а тоа е насоката што води кон ЕУ и НАТО. Балканот е составен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за образование и наука известува дека првиот училишен ден помина успешно за најголем дел од учениците во државата. Физичката настава, онаму ...
сите 408 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки вреден 470 милиони евра, донесен од Владата предводена од СДСМ, е континуитет на досегашните мерки, но содржи и нови мерки кои значат ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва најави дека со помош на Светска банка ќе набават најсовремени тестови за Ковид-19 кои даваат резултати за 15-на ...
сите 714 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 111 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест во сабота во 18 и 30 часот. Тој вели дека оваа власт во недостаток на успеси и во услови на секојдневни порази ...
сите 52 | | | веќе видена

Видео на кое се гледа напад со беспилотно летало, врз ерменски војници, објави азербејџанското министерство за одбрана. Резервните сили на ерменската армија ...
сите 351 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена

СТАРТУВАШЕ НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА Прв пат се организира учебна година во услови на епидемија, а неизвесноста е голема до крај. Дел од најмладите ученици од прво ...
сите 153 | | | веќе видена

За разлика од претходните Ковид –мерки кои беа речиси неуспешни, презентираните мерки даваат надеж за стопанството барем до јануари 2021. Доколку овие мерки ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија ќе даде зелено светло за датум за преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: