Османи: Остваривме напредок во сите посочени области од страна на Европскиот Совет


Германскиот Бундестаг за една недела ќе даде зелено светло за почеток на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ. Вицепремиерот задолжен за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со 476 гласа „за“ и 122 „против“, како и 16 воздржани пратеници , Бундестагот го одобри поетокот на преговорите на Македонија со ЕУ. Пратениците во исто време ...
| | веќе видена | слични

Го поздравувам денешното гласање на германскиот Бундестаг за почнување на преговорите за пристап на Северна Македонија и Албанија во октомври. Признавањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Комесарот за проширување и соседска политика на ЕУ Јоханес Хан вечерва го поздрави гласањето на Бундестагот за отпочнување преговори со ЕУ во октомври за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците на Бундестагот, со големо мнозинство изгласаа владата да пристапи кон отворање на пристапни преговори со Северна Македонија во октомври. За“ гласаа ...
| | веќе видена | слични

Со големо мнозинство гласови „За“ пратениците во германскиот Бундестаг дадоа зелено светло за почеток на пристапни преговори на С. Македонија со ЕУ. Поддршка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратениците во германскиот Бундестаг вечерва со големо мнозинство и одобрија на владата да се заложи за отворање пристапни преговори со Македонија. За ...
| | веќе видена | слични

Во тек е дебатата на германскиот парламент на која се расправа за одлуката за отпочнување преговори за членствотo на С. Македонија во Европската Унија. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се прават последни дипломатски напори Македонија да добие датум за почеток на преговорите со ЕУ. Државниот врв ќе лобира до последен момент, за позитивна ...
сите 802 | | | веќе видена

Енис Барди е подготвен за настап за Леванте на гостувањето на „Санчес Писхуан“ во Севилја откако ја санира повредата поради која не беше во комбинација на три ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 314 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Остваривме напредок во сите посочени области од страна на Европскиот Совет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: