Јанушев: За што станува збор кога докторот Филипче протестира против министерот Филипче?


Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ден Дончев од позиција на Директор на ФЗОМ и Венко Филипче од позиција Министер за здравство, во владата на Република Македонија манипулирале странски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Деновиве сме сведоци на ерупција на нова корупциска афера популарно наречена „Рекет 2“. Гледаме како против директорот на Фондот за здравство Ден Дончев и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скандалот Рекет 2 не смее да мине без оставка на Директорот на ФЗОМ и без оставка на Министерот за здравство. Тоа е најмалку што треба да се случи за колку ...
| | веќе видена | слични

Ден Дончев и Венко Филипче- лажеле, манипулирале, бркале светски гигант во здравството да не инвестира во Македонија, само и само за лични цели. И се уште Ден ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Додека пациентите мака мачат да соберат од донации при Фонд за здравствено осигурување, јавноста сведочи за скандалот Рекет 2. Директорот Ден Дончев заедно со ...
| | веќе видена | слични

Рекетираат компании, спречуваат инвестиции во здравството и киднапираат домашни фирми. Рекет 2 се одвива со веројатно аминување од Зоран Заев и државната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев објави статус во кои пишува дека министерката Рената Дескоска заборава дека 3 години на власт е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Криминалнта влада на Зоран Заев и СДСМ ја потона Македонија во афери и корупција.Сите светски медиуми наместо за нови достигнувања пишуваат за Македонија како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сумирајќи ги резултатите од минатонеделните состаноци на ЕУ во Брисел, Могерини на својот блог во текстот насловен „Две одлуки, една грешка", истакнува дека ...
сите 536 | | | веќе видена

Владејачката германска коалиција ЦДУ/ЦСУ смета дека патот на ЕУ останува отворен за Северна Македонија и Албанија, и покрај негативен исход од минатонеделниот ...
сите 507 | | | веќе видена

Шекеринска е еден од последните остатоци на транзицијата и кога таков човек ве критикува на таков циничен начин, тогаш мора да сте на вистинскиот пат, одговори ...
сите 288 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанушев: За што станува збор кога докторот Филипче протестира против министерот Филипче?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: