ОФМ: Македонските одбојкари тагуваат за осминафиналето, но не разочараа

Две победи над Белорусија и над Словенија, блескав сет против Русија, пораз во нијанси од Финска, објективно слаб натпревар против Турција. Македонските ...
| | веќе видена | слични

Најпопуларниот словенечки спортист во моментов, младиот кошаркар Лука Дончиќ, пред неколку дена им даде поддршка на словенечките одбојкари, кои вечерва во ...
| | веќе видена | слични

Во вторникот завршија четвртфиналните средби, по што ги дознавме и официјално сите четири репрезентации кои ќе се борат годинава за титулата на Европското ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Дали „Рекет“ ќе заврши со молк на Катица Јанева? Обвинителката Вилма Рускоска, соопшти дека некој од обвинетите за рекетирањето на Орце Камчев, иако ...
сите 305 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи по завршувањето на посетата на Италија оцени дека турнејата поминала одлично, а со новиот министер за ...
сите 539 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за порталот „Макфакс“ вели дека очекува и е сигурен дека ВМРО ДПМНЕ ќе победи, и разликата дека ќе биде ...
сите 221 | | | веќе видена

Од Синдикатот на КПУ Затвор Скопје, при синдикатот за администрација и државна управа – САДУ до Порталот Работник пристигна реакција во врска со вчерашниот ...
сите 116 | | | веќе видена

Агентот на Елиф Елмас разговараше со медиумите од Италија по двата гола на „дијамантот“ против Словенија, вели дека главен адут на Македонецот е тоа што може ...
сите 358 | | | веќе видена

На 10.10.2019 во 10 часот во Полициска станица Кичево било пријавено дека во средно училиште дошло до физичка пресметка помеѓу 17- годишник од с.Преглово и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОФМ: Македонските одбојкари тагуваат за осминафиналето, но не разочараа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: