Штетните честички во воздухот доаѓаат и до неродените бебиња

Доколку не сакате да посетувате теретана и на тој начин да се ослободувате полека од вишокот килограми, ако ви се допаѓа студот искористете ги овие ладни утра ...
| | веќе видена | слични

Научниците од Велика Британија велат дека првата средба на бебето со микробите може да делува како „термостат“ на имунолошкиот систем. Токму овие бактерии ...
| | веќе видена | слични

Постојат многу фактори кои би можеле да влијаат на породилната тежина на бебето, а според новите истражувања, времето и температурата би можеле да бидат меѓу ...
| | веќе видена | слични

Сите знаеме дека мајчиното млеко е најдобрата и најквалитетна храна за бебиња, а дури и Светската здравствена организација го препорачува како единствена храна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, денеска заедно со останатите опозициски партии Алијанса и Алтернатива и Левица, поднесе ...
сите 341 | | | веќе видена

Во однос на организирање внатрепартиски избори, СДСМ веќе има искуство со минатите локални избори за избор на кандидати во Крушево и Охрид, истакна вечерва ...
сите 160 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 137 | | | веќе видена

Четворица лаборанти од лабараторијата во Клиничка болница-Штип се заразени со коронавирусот. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев ја потврди ...
сите 311 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 134 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 212 | | | веќе видена

Јас и мојата фамилија ниту некогаш сме биле ниту ќе бидеме мафијаши ниту ќе бидеме корумпирани, а особено не се продаваме за ситни пари. Ако некој од нас бара ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штетните честички во воздухот доаѓаат и до неродените бебиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: