Запознајте ја ИТ компанијата во која би посакале да работите: Symphony пристигнува во Скопје

2 копии

По успешното градење заедници во Сараево, Белград и Нови Сад, Symphony ја носи својата уникатна култура во Скопје. Symphony е меѓународна компанија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Анализа на потреби и понатамошни чекори“ - предлог програмата која треба да биде основа за формирање на „Фонд за млади умови“ за поддршка на талентирани деца ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) денеска ќе ја презентира предлог-програмата Фонд за млади умови „Анализа на потреби и понатамошни чекори“. На ...
| | веќе видена | слични

Останато

По негативниот исход од состанокот на Европскиот совет во Брисел, политичките лидери во државава се согласија дека нема друга алтернатива освен ...
сите 741 | | | веќе видена

Сумирајќи ги резултатите од минатонеделните состаноци на ЕУ во Брисел, Могерини на својот блог во текстот насловен „Две одлуки, една грешка", истакнува дека ...
сите 665 | | | веќе видена

Франкфуртер Алгемајне Цајтунг 21.10.2019, Михаел Мартенс, Прашање : како поранешен министер за надворешни работи, минатата година бевте еден од предводниците ...
сите 444 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 511 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запознајте ја ИТ компанијата во која би посакале да работите: Symphony пристигнува во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: