„Северна“ ќе се печати на новите банкноти од 10 и 500 денари


8 копии
2 копии

Советот на Народната банка денес одржа редовна седница на која ги разгледа најновите макроекономски показатели и на која било утврдено информациите упатуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во ексклузивното интревју за ТВ 24 , Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска – Бежоска откри дека веќе потпишала претходна согласност за преземање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во синоќешното издание на емисијата „ 24 тренд анализа “ на телевизијата „24“, гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска се осврна и на повеќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Трендовите во нашиот финансиски систем во изминатава декада се прилично солидни. На континуирана основа, кај нас се забележува кредитен раст поддржан од растот ...
| | веќе видена | слични

„За разлика од многу други економии коишто во посткризниот период се соочија со контракција на кредитната активност и намалување на депозитната активност, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 81 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 60 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Северна“ ќе се печати на новите банкноти од 10 и 500 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: