И Димитров се пожали: И јас си имам мака со Обвинителството


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски кажа дека нема доверба во Обвинителството за да ги достави фактите со кои располага поврзани со корупцијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бранко Героски при гостувањето на „24 Анализа“ потсети што говореше Зоран Заев и Шекеринска пред да дојдат на власт што ветуваа на граѓаните дека никогаш името ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во вестите за Канал 5 истакна дека буквално се преплавени од информации за криминал и корупција кои ги прави власта и ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во денешното интервју за вестите на Канал 5 изјави дека преговорите за формирање на ново јавно ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во денешното интервју за вестите на Канал 5 изјави дека преговорите за формирање наново јавно обвинителство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На вчерашниот дуел во емисијата 24 анализа на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и министерот за надворешни работи Никола Димитров, беше ...
| | веќе видена | слични

Ниту во декември, ниту во март нема да има меѓуресорски состанок меѓу нашата влада и Европската комисија за почеток на преговори со Европската унија, посочи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на македонската дипломатија синоќа во соочувањето со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски порача дека власта ќе се пресмета со подземјето ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на македонската дипломатија, министерот Никола Димитров, во соочување со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски на Телевизија 24, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 432 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 204 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 156 | | | веќе видена

Русија повторно може да очекува дневно зголемување на бројот на заболени и до 9.000, изјави главниот лекар на водечки медицински центар, Евгениј Тимаков.„Среде ...
сите 365 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Хибриден режим е и кога полицијата грубо ги крши човековите права на граѓаните, особено на Ромите, со брутално тепање по улици!, реагира пратеникот Антонио ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Димитров се пожали: И јас си имам мака со Обвинителството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: