Првата голема битка на Урсула фон дер Лејен: Шефицата на Брисел пред огромниот предизвик кој го поставува Трамп

Првата голема битка за новата шефица на Европската комисија (ЕК), Усула фон дер Лејен, веќе е позната: во прашање е трговскиот спор со американскиот ...
| | веќе видена | слични

Според најновите статистички податоци, Швајцарците веќе не се најбогатата нација на светот. Од тронот нив ги симнаа Американците, кои според новите статистики ...
| | веќе видена | слични

Европската унија разгледува нов агресивен пристап кон трговскиот спор со американскиот претседател Доналд Трамп, напиша Блумберг, повикувајќи се на свои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американците сега се најбогатата нација во светот бидејќи ги претекнаа Швајцарците, додека богатството во остатокот од светот постепено се “топи”. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Индиската економија би можела да оствари добивка од 11 милијарди долари, бидејќи американско-кинеската трговска војна принуди некои компании да го преселат ...
| | веќе видена | слични

Вчера на Волстрит, индексите на берзата останаа практично непроменети бидејќи инвеститорите беа загрижени од слабите економски показатели во Германија и исто ...
| | веќе видена | слични

Германската економија се намалила во последните три месеци и се очекува дека ќе доживее уште еден пад во следниот квартал. Германската економија се наоѓа на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на денешната 13-та седница ги разгледа и прифати препораките на Комисијата за заразни болести за ограничување на работно време на сите угостителски ...
сите 449 | | | веќе видена

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првата голема битка на Урсула фон дер Лејен: Шефицата на Брисел пред огромниот предизвик кој го поставува Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: