Додека Ријад и Техеран меѓусебно се обвинуваат, САД подготвени за акција


Додека Саудиска Арабија и Иран меѓусебно се обвинуваат, САД соопшти дека се подготвени да ги заштитат сопствените интереси и интересите на сојузниците во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган повика во средата на претпазливост при обвинувањата на Иран за нападите врз саудиските нафтени постројки од 14-ти ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Саудиска Арабија верува дека Иран стои зад неодамнешните напади врз нафтените постројки „Сауди Арамко“ и ќе разгледа воена опција како одговор кога истрагата ...
| | веќе видена | слични

Саудиска Арабија верува дека Иран стои зад неодамнешните напади на нафтените фабрики на компанијата Сауди Арамко и ќе разгледа и можности за воена операција ...
| | веќе видена | слични

Нарачани и неодговорни се обвиненијата од страна на Франција, Германија и Велика Британија за нападите со дронови врз двете најголеми нафтени постројки ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Висок ирански воен функционер денеска изјави дека оние кои се обидуваат да го нападнат Иран ќе се соочат со пораз. Изјавата беше дадена само еден ден откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинение за случајот „Рекет“ против Бојан Јовановски, Катица Јанева и ...
сите 486 | | | веќе видена

Свесни сме за важниот придонес кон стабилноста на регионот што го постигнавте преку помирувањето со Бугарија и со Грција (преку Преспанскиот договор) и сметаме ...
сите 583 | | | веќе видена

Сите оние курири кои што на кукавички начин доаѓаат да бараат милост за овие натрапници кои што ја заробија Струмица повеќе од деценија наназад, ја заробија и ...
сите 207 | | | веќе видена

Од Синдикатот на КПУ Затвор Скопје, при синдикатот за администрација и државна управа – САДУ до Порталот Работник пристигна реакција во врска со вчерашниот ...
сите 116 | | | веќе видена

Словенечка Екипа го обвини Горан Пандев дека ги понижил со изјавата по синоќешниот натпревар на арената „Тодор Проески“ и победата на Македонија од 2-1, а ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека Ријад и Техеран меѓусебно се обвинуваат, САД подготвени за акција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: