Османи во мисија по европските метрополи за датумот за преговори со ЕУ


Берлин, потоа Париз се на списокот на вицепремиерот Бујар Османи за убедување дека Македонија треба да добие датум за преговори од ЕУ во октомври. Тој како што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Преку јавни расправи претставници од пограничните региони на Македонија и Бугарија ги утврдуваат приоритетите за финансирање на проекти од ИПА програмата за ...
| | веќе видена | слични

Спроред склучениот договор со изведувачот таа требаше да биде завршена до крајот на овој месец, но било побарано одложување од педесетина дена, што според ...
| | веќе видена | слични

Соработката меѓу пограничните региони од Северна Македонија и Бугарија континуирано се подобрува, а бројот на проектите кои се финансираат преку ИПА програмата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Детската градинка која што се гради во Штип, треба комплетно со внатрешното уредување и опрема да биде готова до крајот на годината. Спроред склучениот договор ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Европа тоа си Ти“ Министерството за локална самоуправа, Делегацијата на Европската Унија и Општина Битола, на плоштадот „Гоце Делчев“ одржаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за локална самоуправа, Делегацијата на Европската Унија и Општина Битола, на плоштадот „Гоце Делчев“ во овој град одржаа манифестација посветена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за образование и наука известува дека првиот училишен ден помина успешно за најголем дел од учениците во државата. Физичката настава, онаму ...
сите 570 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки вреден 470 милиони евра, донесен од Владата предводена од СДСМ, е континуитет на досегашните мерки, но содржи и нови мерки кои значат ...
сите 226 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 111 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест во сабота во 18 и 30 часот. Тој вели дека оваа власт во недостаток на успеси и во услови на секојдневни порази ...
сите 112 | | | веќе видена

Синот на ерменскиот премиер оди во војна во областа Нагорно Карабах. Петти ден таму има судири до силите на Азербејџан. Сопругата на премиерот Ана Хакобиан ...
сите 405 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена

СТАРТУВАШЕ НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА Прв пат се организира учебна година во услови на епидемија, а неизвесноста е голема до крај. Дел од најмладите ученици од прво ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи во мисија по европските метрополи за датумот за преговори со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: