Стоилковски: Истрагата за Рекет е фарса што трае со месеци


14 копии
9 копии

Точно една недела откако во јавноста осамна аферата „Рекет 2“, тешка над 11 милиони евра, а ЈО на Русковска и властите не реагираат воопшто и со своето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По четири часа разгледување на докази Бојан Јовановски се врати во Шутка без да знае што пред обвинителката зборувал неговиот пријател Зоран Кичеец. Не дознал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Снимките кои ги објави италијанскиот Ла Верита, парични средства но и ПИ мерки се дел од доказниот материјал што успеале Боки 13 и неговиот адвокат да ги видат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев и неговата министерка за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска не знаат ништо друго освен да ги лажат граѓаните. Заев и Шахпаска со ...
сите 363 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 370 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 380 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Истрагата за Рекет е фарса што трае со месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: