Ништо од членство во НАТО во декември


15 копии

Во наредните недели ќе се дефинира списокот кои амбасади на земјава во странство ќе бидат затворени. Во моментот има 27 испразнети дипломатски позиции. Според ...
| | веќе видена | слични

Ние немаме амбасадор во НАТО, а за неколку месеци влегуваме во Алијансата, рече претседателто Стево Пендаровски во интервјуто за ТВ Сител каде најави редулција ...
| | веќе видена | слични

Според анализата изготвена од МНР, постои предлог да бидат затворени најмалку четири амбасади, вели во интервју претседателот Стево Пендаровски. Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто за Сител, Претседателот Пендаровски соопшти и ќе се затвораат неколку македонски амбасади низ светот кои се нефункционални меѓу кои е и ...
| | веќе видена | слични

Ако не се донесе законот за Јавно обвинителство, тоа нема да биде проблем за да добиеме датум за преговори во октомври, рече претседателот Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски порачаа дека според неговите информации СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се блиску до договор, но вели и да нема договор, нема да влијае на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски оптимистички најави дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор и дека за решавање остануваат уште ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за законот за јавно обвинителство ако има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 213 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 86 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ништо од членство во НАТО во декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: