Супермасивната црна дупка на Млечниот пат достигна рекордна осветленост оваа година


Супермасивната црна дупка на Млечниот пат сјае… Познат како Стрелец А *, чудото во центарот на галаксијата ги заслепуваше астрономите во 2019 година со светло ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цивилизацијата е премногу млада за да се соочи со вонземјаните, а интелегентните луѓе од галаксијата Млечен Пат ја посетиле Земјата уште пред постоењето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изминатата недела според податоците од Институтот за јавно здравје биле регистрирани за 35 проценти повеќе лица позитивни на ковид-19 во споредба со претходно ...
сите 406 | | | веќе видена

Вршителот на должност претседател на Врховен суд на РМ, Фаик Арслани, за МИА вели дека сеуште се работи на предметот, односно дека се работи за комплексен ...
сите 138 | | | веќе видена

На Република Северна Македонија и претстои макотрпен, трансформативен процес на европеизација во кој ќе започнат преговорите и ќе се отвори Поглавјето 23 – ...
сите 141 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 122 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Лицата со оштетувања на видот бараат од државата да не им го одзема училиштето во населбата Кисела Вода каде во изминатите 66 години генерации деца учат се ...
сите 368 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Супермасивната црна дупка на Млечниот пат достигна рекордна осветленост оваа година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: