Затворите ни се полни со политички осуденици како во 1947 година


7 копии

Целата истрага за случајот „Рекет” е една огромна фарса. Цели 5 месеци, Рускоска обвинителството, Зоран Заев, Љубомир Јовевски, Судот и сите останати ги ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Русковска од ден во ден докажува дека е пиун на Заев. Пуштањето на Зоран Милески – Кичеец од притвор покажува дека власта има премолчен договор околу решавање ...
| | веќе видена | слични

Да не беше меѓународниот притисок во однос на случајот Рекет, ниту ќе се покренеше истрага, ниту рекетарите ќе беа во притвор. Русковска ја заташкуваше ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Катица Јанева, Бојан Јовановски - Боки 13 и Зоран Милевски Кичеец не се сами во скандалот „Рекет“ и тоа е еден факт којшто неколку пати е потврден. Да немале ...
| | веќе видена | слични

Да немале политичка и институционална поддршка и премолчена согласност од страна на Зоран Заев и СДСМ веројатно немале да имаат можност да изнудат ниту 100 ...
| | веќе видена | слични

Oд ВМРО-ДПМНЕ се сомневаат дека осомничените за случајот „Реект“ сами изнудувале пари. Разрешената специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, шоуменот Боки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вилма Русковска вчера покажа дека е само пипка на октоподот на Зоран Заев. Затворањето на истрагата за случајот Рекет, и затворање на рекетарскиот ланец со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 437 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во врска со враќањето на дел од хронично болните лица на работа изјави дека мерките се добро проценети и анализирани пред ...
сите 106 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 425 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворите ни се полни со политички осуденици како во 1947 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: