Обвинителството бара продолжување на притворот на Јанева


3 копии

Во Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска, провосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски заедно со неговиот адвокат Сашо Дуковски ...
| | веќе видена | слични

Снимките кои ги објави италијанскиот Ла Верита, парични средства но и ПИ мерки се дел од доказниот материјал што успеале Боки 13 и неговиот адвокат да ги видат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси 4 часа Бојан Јовановски или во јавноста познат како Боки 13 ги гледаше доказите кои Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција му ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првоосомничениот во предметот „Рекет“, Бојан Јовановски, денеска три часа вршеше увид во доказите во Обвинителството за организиран криминал и корупција. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски изјави дека тие ги виделе сите докази кои досега се готови од технички апсект, а негодува и не му е јасно зошто ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лидерите на земјите членки на Европската Унија на утрешното заседание ќе прават напори да дојдат до консензуално решение поврзано со почетокот на преговорите ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Сириската невладина агенција за човекови права објави дека е забележан огромен конвој на сириската армија како го напушта Манбија, уште еден курдски град над ...
сите 802 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството бара продолжување на притворот на Јанева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: