Новиот iPhone поттикнува трипофобија

Научниците од Велика Британија велат дека првата средба на бебето со микробите може да делува како „термостат“ на имунолошкиот систем. Токму овие бактерии ...
| | веќе видена | слични

Постојат многу фактори кои би можеле да влијаат на породилната тежина на бебето, а според новите истражувања, времето и температурата би можеле да бидат меѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сите знаеме дека мајчиното млеко е најдобрата и најквалитетна храна за бебиња, а дури и Светската здравствена организација го препорачува како единствена храна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 311 | | | веќе видена

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
сите 149 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 108 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 391 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот iPhone поттикнува трипофобија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: