Македонска берза ги објави финансиските разултати на котираните друштва за првото полугодие

Македонска берза на официјалниот сајт го објави прегледот на финансиските податоци на котираните друштва за периодот 01.01-30.06.2019 година. Од вкупно 101 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според официјалниот среден курс на Народната банка на Македонија, денеска денарот спрема еврото има вредност од 61.4942 денари. Курсот на денарот спрема ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за хартии од вредност на Република Северна Македонија на ден 20 септември 2019 година ја одржа својата 40-та седница со која претседаваше ...
| | веќе видена | слични

ТТК Банка АД Скопје на ден 18.09.2019 година, ја регистрираше во Централниот депозитар за хартии од вредност АД Скопје првата емисија на долгорочни должнички ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ТТК Банка АД Скопје успешно ја реализираше првата емисија на долгорочни должнички хартии од вредност – корпоративни обврзници по пат на јавна понуда. За ...
| | веќе видена | слични

Останато

Германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон утре треба да остварат средба, која, како што објави германската државна агенција ...
сите 661 | | | веќе видена

Иван Тричковски поради повреда отпадна од комбинација за пресметката со Полска, неизвесен е и настапот на Аријан Адеми. Македонија Македонија утре во Варшава ...
сите 398 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонска берза ги објави финансиските разултати на котираните друштва за првото полугодие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: