Саудиска Арабија со повик до меѓународната заедница да го осуди нападот


Саудиска Арабија денеска ја повика меѓународната заедница „да преземе одговорност во осуда на сторителите“ и „јасно да се спротистави“ на оние што стојат зад ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека ќе биде штета ако иранскиот и американскиот претседател Хасан Рохани и Доналд Трамп не се состанат за време ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Саудиска Арабија верува дека Иран стои зад неодамнешните напади врз нафтените постројки „Сауди Арамко“ и ќе разгледа воена опција како одговор кога истрагата ...
| | веќе видена | слични

Саудиска Арабија верува дека Иран стои зад неодамнешните напади на нафтените фабрики на компанијата Сауди Арамко и ќе разгледа и можности за воена операција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германската канцеларка, Ангела Меркел, изјави денеска во Њујорк дека би било добро да има разговор меѓу САД и Иран.Сепак, откако зборуваше со претседателите на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Иранскиот претседател, Хасан Рохани, рече дека е отворен да разговара за мали измени, дополнувања или амандмани во нуклеарниот договор од 2015 година ако САД ...
| | веќе видена | слични

На претседателот на Иран, Хасан Рохани, кој учествува на заседавањето на Генералниот совет на Обединетите нации, ограничено му е движењето за време на ...
| | веќе видена | слични

Нарачани и неодговорни се обвиненијата од страна на Франција, Германија и Велика Британија за нападите со дронови врз двете најголеми нафтени постројки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 144 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 389 | | | веќе видена

Изминативе три дена е зголемен процентот на позитивни случаи на Ковид-19 од вкупниот број на направени тестови. Според министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 134 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саудиска Арабија со повик до меѓународната заедница да го осуди нападот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: