Facebook не гледа повод централните банки да се плашат од Libra

Знеме дека швајцарските банки се најсигурни во светот. Кога и да прочитате за некоја банкарска измама или сериозен банкарски скандал, скоро никогаш нема да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Северна Македонија и Албанија нема да започнат преговори за пристапување затоа што францускиот претседател не го дозволува тоа. И тоа може да го остави ...
сите 1227 | | | веќе видена

Поранешниот заменик- генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески изјави дека се надева на позитивен одговор од Брисел каде уште денеска се одржува ...
сите 137 | | | веќе видена

Британскиот Парламент во четвртокот, откако Лондон и Европска Унија постигнаа нов договор за Брегзит, одлучи денеска да одржи седница, на која пратениците ќе ...
сите 326 | | | веќе видена

 Уморни сте од сé? Уморни сте од зафатеност, стрес и хаос? Не сте единствените, но веќе го знаете тоа. Она што можеби не го знаете е дека еден од најдобрите ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Facebook не гледа повод централните банки да се плашат од Libra

Од:
До кого (е-маил):
Порака: